Miercuri, 14  noiembrie, a avut loc o nouă etapă a Ligii Naţionale la handbal masculin. CSM Făgăraş a evoluat în deplasare la Suceava.  Meciul avea o importanţă deosebită pentru ambele formaţii, acestea aflîndu-se în luptă directă pentru evitarea retrogradării. Formaţia antrenată de Eugen Frăţilă a pierdut la limită, scor 24-23, după ce la pauză gazdele conduceau la trei goluri diferenţă, 12-9. Prima parte a meciului a fost echilibrată. Gazdele au forţat pe finalul reprizei şi au reuşit să mărească avantajul de pe tabela de marcaj. CSM Făgăraş a început foarte slab repriza secundă.  Diferenţa s-a mărit progresiv pînă la şapte goluri. Handbaliştii făgărăşeni, pe finalul meciului au echilibrat din nou disputa dar nu au putut întoarce soarta partidei. CSM Făgăraş a început partida în următoarea formaţie: Vîlceanu, Bejenariu, Vancea, Popia, Bahan, Constantinescu,Huta. Pe parcursul jocului au mai evoluat: Dedu, Capotă, Mateoniu şi Turcu. Principalii marcatori pentru CSM Făgăraş în acest joc au fost: Bejenariu-6 goluri, Bahan-5 goluri,Vancea şi Constantinescu-3 reuşite. Următoarea partidă pentru CSM Făgăraş va avea loc miercuri, 21 noiembrie, pe propriul teren cu Steaua, de la ora 18.