La sfîrşitul săptămînii trecute a avut loc în Poaia Braşov cupa Kids Judo Cup. Întrecerea rezervată copiilor şi juniorilor Under 8, Under 10, Under 12 şi Under 13 ani s-a desfăşurat pe trei spaţii de luptă şi s-a arbitrat după noul regulament al Federaţiei Internaţionale de Judo. CSM Făgăraş a participat la acestă întrecere cu doi sportivi: Andrei Trîmbiţaş şi Ahmat Hacibectasoglu. Andrei a luptat la categoria 50 Kg şi a reuşit să obţină madalia de aur după ce a cîştigat toate cele trei meciuri pe care le-a disputat. Ahmet  a luptat la categoria +66 Kg la Under 13 şi s-a clasat la final pe cea de-a treia treaptă a podiumului după ce a cîştigat două meciuri şi a pierdut unul. A fost ultima competiţie în acest an pentru judokanii antrenaţi de Ioan Vichente Dragoş. Următorul concurs va avea loc la începutul anului viitor la Miercurea Ciuc, etapa pe Euroregiune la U 15 şi U 18.