Săptămîna trecută a avut loc o nouă etapă a Ligii Naţionale de handbal masculin. Sportivii antrenaţi de fostul internaţional Adrian Petrea au evoluat pe propriul teren primind vizita formaţiei Universitatea Cluj. Handbnaliştii făgărăşeni porneau favoriţi în acest joc mai ales  că întîlneau formaţia aflată pe ultima poziţia în Liga Zimbrilor, U. Cluj, echipă ce nu acumulase niciun punct pînă înaintea acestei confruntări. Cum era de aşteptat, CSM Făgăraş s-a impus fără emoţii cu scorul de 39-30, după ce la pauză scorul era 18-12. În faţa unei săli arhipline care şi-a încurajat în permanenţă favoriţii, handbaliştii făgărăşeni au dominat stratul de meci. Cu o apărare agresivă şi cu un atac eficient, CSM Făgăraş s-a impus la o diferenţă de nouă goluri. Portarul Vîlceanu a dat siguranţă defensivei, iar pe faza de atac Ungureanu şi Bejenariu au făcut diferenţa. În repriza secundă, antrenorul Adrian Petrea a rulat întreg lotul de jucători pe care l-a avut la dispoziţie. CSM Făgăraş a început partida în următoarea formaţie: Vîlceanu, Bejenariu, Vancea, Ungureanu, Popia, Constantinescu şi Huta. Pe parcursul jocului au mai evoluat: Ivanov, Dedu, Leordean, Capotă, Mateoniu, Bahan şi Turcu. Principalii marcatori pentru CSM Făgăraş în acest joc au fost: Ungureanu şi Bejenariu cu cîte şapte goluri; Constantinescu, 4 reuşite. ,,A fost un meci pe care l-am controlat de la un capăt la celălalt. Jucătorii au răspuns poţitiv la ceea ce le-am cerut şi mă bucur că am cîştigat acest meci mai ales în perspectiva jocului cu Bacăul din etapa viitoare. Avem un moral bun şi sper să reuşim să ,,legăm“ două victorii consecutive. Ne-am apărat, iar pe faza de atac am reuşit în multe momente să ne surprindem adversarul printr-o circulaţie rapidă a mingii“, a declarat antrenorul formaţiei CSM Făgăraş, Adrian Petrea. În etapa viitoare ce va avea loc joi, 6 decembrie, CSM Făgăraş va evolua în deplasare la Bacău.