Miercuri, 13 februarie, a avut loc o nouă rundă a Ligii Naţionale la handbal masculin. Echipa antrenată de Adrian Petrea a evoluat în deplasare pe terenul formaţiei HCM Buzău. Se anunţa un meci extrem de echilibrat între două formaţii care se află în luptă directă pentru evitarea retrogradării. La finalul unui joc disputat, CSM Făgăraş a reuşit să se impună, la limită, cu scorul de 25-24, după ce la pauză scorul era 12-9 în favoarea handbaliştilor făgărăşeni. Antrenorul CSM-ului, Adrian Petrea, a ales, pentru acest joc un sistem de apărare diferit de meciurile precedente, 6:0 iar stategia a dat roade. Cu o apărare agresivă  şi cu un atac eficient, CSM Făgăraş a controlat prima parte a meciului cînd a condus în permanenţă pe tabela de marcaj. De altfel, diferenţa de trei goluri înregitrată la pauză atestă obiectiv ceea ce s-a întîmplat pe terenul de joc. Repriza secundă a debutat după acelaşi scenariu ca şi prima parte. Pînă în minutul 53 CSM Făgăraş a condus partida. În minutul 54 gazdele au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj. Handbaliştii făgărăşeni au reuşit să înscrie imediat iar din acest moment meciul a devenit dramatic. Ambele formaţii au mers ,,cap la cap, iar la final experienţa jucătorilor antrenaţi de Adrian Petrea şi-a spus cuvîntul, CSM Făgăraş reuşind să se impună la limită cu scorul de 25-24. Este o victorie foarte importantă pentru CSM Făgăraş obţinută chiar pe terenul unei contracandidate. CSM Făgăraş a început partida în următoarea formaţie: Vîlceanu, Bejenariu, Ilie, Turcu, Ungureanu, Huta, Constantinescu. Au mai jucat: Vasile, Capotă, Popia şi Roşca. Principalii marcatori pentru CSM Făgăraş în acest joc au fost: Ungureanu-6 goluri, Huta-4 goluri, Bejenariu-3 reuşite. În etapa viitoare ce se va desfăşura miercuri, la Făgăraş, cu începere de la ora 18.00, CSM Făgăraş va juca cu Dunărea Călăraşi, fosta echipă a antrenorului Adrian Petrea.