•   Miercuri, 27 martie, a avut loc penultima etapă a sezonului regulat a Ligii Naţionale la handbal masculin. Handbaliştii făgărăşeni au evoluat în deplasare pe terenul ,,lanternei roşii“, UCluj. Handbaliştii făgărăşeni s-au impus la Cluj de o manieră categorică la o diferenţă de opt goluri, 36-28 după ce la pauză scorul era 17-14 în favoarea CSM-ului. Cel mai bun jucător de pe teren a fost interul Ilie, autor a zece reuşite. CSM Făgăraş a început partida cu: Vîlceanu, Cîmpan, Ilie, Turcu, Constantinescu, Huta, Capotă. Pe parcursul jocului au mai evoluat: Mateoniu, Mînea, Dedu, Roşca, Bejenariu, Ungureanu,Vasile. Principalii marcatori pentru făgărăşeni au fost: Ilie-10 reuşite, Constantinescu -5 goluri, Huta şi Capotă cu cîte patru reuşite.
  • Duminică, 31 martie, a avut loc ultima etapă a sezonului regulat a Ligii Naţionale la handbal masculin. CSM Făgăraş a evoluat pe propriul teren contra formaţiei din Bacău, echipă cu care se va mai întîlni de altfel în play-out. La finalul unui joc în care nici un moment nu s-a pus problema cîştigătoarei, CSM Făgăraş s-a impus cu scorul de 32-21, după ce la pauză scorul era 15-7 în favoarea handbaliştilor făgărăşeni. Cei mai buni marcatori pentru CSM Făgăraş în acest joc au fost: Ungureanu-7 reuşite, Ilie-5 goluri şi Dedu-4 goluri. La finalul sezonului regulat , CSM Făgăraş ocupă locul 10 în clasament acumulînd 23 de puncte. În play-out vor evolua echipele: Minaur Baia Mare, CSM Făgăraş, Suceava, Buzău, Bacău şi U. Cluj.