Miercuri, 17 aprilie, a avut loc o nouă etapă a play-out ului Ligii Naţionale la handbal masculin. Formaţia antrenată de Adrian Petrea a evoluat în deplasare pe terenul formaţiei Ştiinţa Bacău. La capătul unui joc disputat cu multe faze de handbal spectacol, gazdele s-au impus cu scorul de 23-19, după ce la pauză conduecau la o diferenţă de trei goluri, 11-8. Jocul a început pe fondul de dominare al handbaliştilor din Bacău, dominare ce s-a menţinut pe parcursul primei părţi. În repriza secundă, CSM Făgăraş a început mult mai curajos şi a reuşit să reintre în meci. Pe măsura trecerii timpului gazdele au reuşit să revină şi să se impună, la final, la o diferenţă de patru goluri. Prin acest succes Ştiinţa Bacău trece în clasament peste formaţia făgărăşeană. Următorul meci pentru CSM Făgăraş va avea loc miercuri, 24 aprilie, acasă cu Minaur Baia Mare, echipă ce se află în acest moment pe prima poziţie în clasament cu 9 puncte. Lotul de jucători cu care antrenorul Adrian Petrea a abordat partida de la Bacău: Leordean, Capotă, Huta, Dincă, Turcu, Mateoniu, Mînea, Vîlceanu, Dedu, Roşca, Bejenariu, Constantinescu, Ilie, Cîmpan, Ungureanu. Principalii marcatori pentru CSM Făgăraş în acest joc au fost: Ungureanu-4 goluri; Ilie 3 goluri.