Duminică, 19 mai, a avut loc punultima etapă a play-out ului Ligii Naţionale la handbal masculin.CSM Făgăraş a evoluat pe propriul teren primind vizita formaţiei din Suceava. Era un meci de totul sau nimic pentru ambele combatante. Se juca cu retrogradarea pe masă. La finalul unui joc dominat de formaţia gazdă, CSM Făgăraş s-a impus cu scorul de 25-23, după ce la pauză scorul era 15-9 şi va participa şi în acest an la barajul pentru menţinerea în Liga Naţională. Încă din startul întîlnirii CSM Făgăraş a apăsat pe pedala de acceleraţie şi a reuşit să se desprindă pe tabela de marcaj. CSM-ul a condus rînd pe rînd cu scorul de 6-3; 9-5 şi 11 -6 pentru ca, la finalul reprizei să intre la cabine cu o diferenţă confortabilă de şase goluri. În repriza secundă oaspeţii au mai redus din diferenţă dar la final au pierdut la două goluri. Sucevenii au retrogradat direct alături de Universitatea Cluj. CSM Făgăraş va participa la baraj în perioada 30 mai-2 iunie, la Drobeta Turnu Severin. Principalii marcatori pentru CSM Făgăraș în acest joc au fost: Ilie 6 goluri, Constantinescu și Turcu-4 goluri.