Karatiştii legitimaţi la Clubul Sportiv Chimia Victoria antrenaţi de  Cristian Iosipescu au participat în perioada 21 – 22 februarie 2020 la Campionatul Transylvania Grand Prix & ESKU European Championship desfăşurat la Arena ,,Antonio Alexe’’ din Oradea.  ,,La această competiţie am participat cu patru sportivi: Andra Funariu, Dariana Florescu, Marius Bucur şi Paul Jenea. Pentru aceşti sportivi a fost prima competiţie din anul 2020. Concursul a început dimineaţa şi s-a finalizat după miezul nopţii.  Rezultatele obţinute de sportivii au fost foarte bune’’ a spus antrenorul, Cristian Iosipescu.

•   Andra Funariu a obţinut  locul II la proba de kumite individual,
  • Dariana Florescu a obţinut  locul III la proba de kumite individual,
  •    Marius Bucur  locul III la proba de kata.

S-au înscris în competiţie 2.000 de karatişti din Timişoara, Oradea, Bucureşti, Sibiu, Braşov, Făgăraş, Victoria dar şi din Germania, Slovacia şi Moldova.  ,,A fost o competiţie complicată, nu pentru că a fost un campionat european,  ci pentru că am luptat la o oră târzie. A fost greu să mă concentrez, deşi am obţinut locul II . Puteam obţine un  rezultat mai bun pentru că am făcut pregătire intensă, însă la ora la care am luptat atât am reuşit, doar locul II’’ a spus Andra Funariu.