Două sportive din oraşul Victoria legitimate la Clubul Sportiv Chimia, la secţia  orientare,  au participat, în perioada 23 – 24 ianuarie 2021, la  Campionatul Naţional de Orientare pe Schi, care s-a  desfăşurat între Pasul Bucin şi Praid. În cadrul competiţiei s-au impus două probe:  de lungă distanţă, pe  5 km şi de medie distanţă, pe 3 km.

• ,,Cele două sportive ale clubului nostru s-au clasat în primele locuri şi au obţinut o medalie de aur şi trei de argint. Mă bucur că am obţinut rezultate bune. Pentru această competiţie sportivele nu s-au antrenat ca în anii trecuţi din lipsă de zăpadă. Concursul a fost organizat pe categorii de vârstă şi de sex”, a spus Gheorghe Urdea, antrenorul echipei de orientare de la CSChimia Victoria.