Patru sportivi de la secţiunea orientare turistică a Clubului  Sportiv Chimia Victoria vor participa la ,,Cupa României”  în perioada 28-30 mai 2021. Competiţia se desfăşoară la Baia Sprie, concurenţii înscrişi fiind  din: Oradea, Satul Mare, Arad, Cluj, Bistrița, Miercurea Ciuc, Târgul Mureș, Alba Iulia și Brașov.    ,,Sperăm să obținem rezultate bune, deși terenul din pădurea Baia Sprie este accidentat.  La această competiție participă patru sportivi de la SC Chimia Victoria, Diana Pop, Antonia Stanea, Răzvan Halmaghi și Spiridon Ionescu. Premierea se va face duminică, 30 mai 2021”  a spus antrenorul echipei Gheorghe Urdea. Alţi cinci sportivi  au participat la un concursul de orientare,  ,,Cupa Ceahlăul”, organizat în perioada 22 – 23 mai a.c., în Piatra-Neamț.  ,,Concursul s-a organizat pe categorii de vârstă şi a avut trei etape, alergare pe stadion  1.500 și 10.000 metri,  alergare în pădure 2 – 5 km și sprint urban. De la CS Chimia Victoria au participat  Pop Diana (14 ani), Antonia Stanea (14 ani), Ana Pascu (12 ani), Răzvan Halmaghi (12 ani), Spiridon Ionescu  (12 ani” a spus antrenorul Gheorghe Urdea.  Elevii din Victoria au obținut patru medalii: Diana Pop și Răzvan Halmaghi, la categoria 14 și respectiv 12 ani, au obținut locul I, iar Ana Pascu și Ionescu Spiridon, la categoria 12 ani, au obținut locul II.