Fotbal, Liga 1: Rezultate

  Rezultate: Chiajna-Iaşi 3-6 Voluntari-Astra 1-1 Mediaş-Sibiu 0.2 Dinamo-Craiova 3-0 Călăraşi-Sepsi 0-3 Botoşani-FCSB 1-3 Partida Viitorul-CFR s-a disăputat după închiderea ediţiei.   Etapa viitoare (ultima din 2018) Miercuri 19 decembrie Craiova-Mediaş 20.00 Joi 20 decembrie Botoşani-Călăraşi...

Fotbal Liga 4, rezultate

St.Roşu-Tărlungeni 1-0 Voila-Prejmer 0-9 Rupea-Victoria 1-3 Aripile-Berivoi 5-0 Cristian-Zărneşti 0-1 Săcele-Homorod 3-0 Codlea-Colţea 1-2

Pepinieră de succes

În perioada 2-4 noiembrie, a avut loc la Sibiu, cea de-a VI ediţie a turneului juvenil ,,Sibiu Footbal Days“. Pe durata a trei zile,...

Fotbal, echipa naţională

Selecţionerul echipei naţionale a României, Cosmin Contra, a convocat 25 de fotbalişti pentru partidele primei reprezentative cu Muntenegru (7 septembrie) şi Serbia (10 septembrie)...

Fotbal, rezultate

Fotbal, Liga a IV-a Tărlungeni-Aripilie 1-1 Zărneşti-Berivoi 6-0 Colţea-Prejmer 4-1 Cristian-Rupea 7-0 Homorod-Victoria 1-3 Codlea-Steagu Roşu 1-3 Săcele-Voila 12-0 Liga a V-a Seria est: Ileni-Copăcel 4-0 Felmer-Unirea 3-5 CSM Făgăraş-Şercaia 9-0 Şercăiţa-Şinca 7-3 Seria vest: Săsciori-Beclean 2-2 Ileni-Voila 0-2 Cincu-Ucea 0-4 Mândra-Drăguş...

Victoria facilă a „tricolorilor“ cu Lituania

Echipa națională a României a cîştigat meciul cu Lituania din etapa a cincea a Grupei 4, din Seria C a Ligii Națiunilor cu 3-0....

Prima victorie pentru CSM Făgăraş

Handbal, Liga Naţională Prima victorie pentru CSM Făgăraş Miercuri, 3 octombrie, a avut loc o nouă etapă a Ligii Naţionale de handbal masculin. Fără victorie în...

Fotbal, Liga 1- Rezultate

  Rezultate: Iaşi-Craiova 0-3 Sepsi-Hermannstadt 1-3 Botoşani-CFR 1-5 Călăraşi-Viitorul FCSB-Astra Partidele Chiajna-Mediaş şi Voluntari-Dinamo s-au disputat după închiderea ediţiei.   Etapa viitoare Vineri 9 noiembrie Craiova-Sepsi 21.00 Sîmbătă 10 noiembrie Astra-iaşi 15.00 Viitorul-Chiajna 18.00 CFR-Călăraşi 21.00 Duminică 11 noiembrie Hermannstadt-Botoşani 17.30 Dinamo-FCSB...

  România a zdrobit Norvegia: 31-23

  România s-a calificat în grupa principală cu 4 pc, unde va juca cu Olanda, Spania şi Ungaria Primul meci duminică, 9 decmbrie, ora...

Fotbal, Liga a IV-a- Rezultate

Prejmer-Tărlungeni 2-1 St.Roşu-Victoria 1-0 Voila-Berivoi 1-4 Rupea- Zărneşti 1-11 Aripile-Homorod 3-2 Cristian-Colţea 2-0 Săcele-Codlea 4-1.

Articole recente