Acasă De actualitate Jocul arpăşenilor la festivalul Cetelor de feciori din Făgăraş

Jocul arpăşenilor la festivalul Cetelor de feciori din Făgăraş

0
4371
monitorfg

 

Cetele de feciori din Arpaşu de Jos şi Arpaşu de Sus au făcut spectacol pe promenada de la Cetatea Făgăraşului. Au dansat precum profesioniştii tradiţionalele jocuri ,,Învârtita”  şi ,,Haţegana” acompaniaţi de taraful comunei.   Au fost însoţiţi de primarul comunei Constantin Văcariu şi de preoţii parohi din Arpaşu de Jos şi Arpaşu de Sus.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.