• Handbal, Liga Naţională

• Următorul meci va fi la Făgăraş, sîmbătă, 10  noiembrie, ora 18.00

La sfîrşitul săptămînii trecute a avut loc o nouă etapă a Ligii Naţionale de handbal masculin. După jocul bun din etapa precedentă cînd a remizat pe propriul teren contra formaţiei din Baia Mare, CSM Făgăraş a făcut deplasarea la Constanţa. La capătul unui joc cu două reprize total diferite, Dobrogea Sud Constanţa s-a impus cu scorul de 37-23, după ce la pauză scorul era 17-13 pentru formaţia gazdă. În prima parte a jocului CSM Făgăraş a ţinut ritmul, cea mai mare diferenţă de scor fiind înregistrată chiar înainte de pauză. În repriza secundă, CSM-ul a căzut fizic iar gazdele s-au distanţat progresiv pe tabela de marcaj. CSM Făgăraş a început partida în următoarea formaţie: Vîlceanu, Bejenariu, Vancea, Popia, Ungureanu, Constantinescu, Dedu. Pe parcursul joculuiu au mai evoluat: Ivanov, Mateoniu, Turcu, Huta, Roşca, Bahan, Mînea şi Cîmpan. Principalii marcatori pentru CSM Făgăraş în acest joc au fost: Vancea şi Ungureanu cu cîte cinci reuşite. Următorul meci pentru CSM Făgăraş va avea loc sîmbătă, 10 noiembrie, cu începere de la ora 18 contra formaţiei din Timişoara.