La sfîrşitul săptămînii trecute a avut loc la Timişoara, finala Campionatului Naţional Individual de copii, Under 13 şi juniori Under 15. Au participat cei mai buni judokani din ţară pe fiecare nivel de vîrstă şi categorie care şi-au cîştigat dreptul de-a participa la Timişoara, în urma rezultatelor obţinute la competiile anterioare. CSM Făgăraş a făcut deplasarea la Timişoara cu trei sportivi: Eugen Căian la categoria 55 Kg, Matei Bacrău la categoria +73 Kg şi Ahmet Hacibectasoglu la categoria 73 KG, toţi sportivii la Under 15. În urma desfăşurarii competiţiei cea mai bună clasare a avut-o Eugen Căian locul V, fiind la doar un pas de-a cuceri medalia de bronz. Eugen a cîştigat patru meciuri şi a pierdut două. Următoarea competiţie pentru sportivii de la CSM va avea loc pe data de 1 iunie, la Sibiu, unde va avea loc Cupa Speranţei la copii U9, U 10 ,U 11 şi U 12.