Handbaliştii de la CSM Făgăraş au reuşit să rămînă în Liga Naţională după ce au cîştigat toate cele trei partide pe care le-au susţinut la barajul pentru rămînerea-promovarea în Liga Naţional. Cum era de aşteptat, sportivii antrenaţi de Adrian Petrea nu au avut emoţii în faţa celor două formaţii din eşalonul secund. În primul meci, CSM Făgăraş s-a impus la şase goluri diferenţă în faţa formaţiei CSM Alexandria, după ce la pauză scorul era 12-9 în favoarea handbaliştilor făgărăşeni. În cel de-al doile joc handbaliştii făgărăşeni s-au impus cu scorul de 32-25 în faţa formaţiei din Sighişoara. La pauză CSM Făgăraş conducea la o diferenţă de patru goluri, 18-14. În ultimul meci CSM Făgăraş a învins Buzăul într-un meci fără miză cu scorul de 30-23. Aşadar CSM Făgăraş va juca şi anul viitor pe prima scenă a handbalului românesc.