Ocolul Silvic ,,Pădurile Făgărașului“ RA a organizat miercuri, 24 iunie a.c., o amplă acțiune de ecologizare în zonele administrate de ocol. Au participat alături de angajații ocolului reprezentanții AVPS Făgăraș, ai unității Apele Române de la Făgăraș și reprezentanți ai primăriilor/primari de la Voila, Ucea, Lisa, Hârseni, Mândra, Beclean, Recea și Făgăraș. S-au strâns foarte mulți saci de gunoaie care au fost transportați cu remorcile la depozitul conform.









