Joi, 13 decembrie, a avut loc ultima etapă din acest an a Ligii Naţionale de handbal masculin. După două victorii consecutive în actuala stagiune, CSM Făgăraş a făcut deplasarea la Focaşni hotărîtă să cîştige toate cele trei puncte. La finalul unui joc mai slab făcut de echipa antrenată de Adrian Petrea, gazdele s-au impus cu scorul de 26-19, după ce la pauză scorul era 15-10 pentru CSM Focşani. Jocul a început bine pentru handbaliştii făgărăşeni care s-au apărat exact în primle 10 minute. Pe măsura trecerii timpului, CSM Făgăraş a devenit mult mai vulnerabilă în apărare iar pe faza de atac s-a simţit o anumită crispare. Relaţiile de joc nu au mai funcţionat aşa de bine ca în precedentele întîlniri iar CSM Făgăraş a pierdut ultimul meci oficial din anul 2018 la o diferenţă de şapte goluri. CSM Făgăraş a început partida în următoarea formaţie: Vasile, Cîmpan, Vancea, Popia, Ungureanu, Constantinescu şi Huta. Pe parcursul jocului au mai evoluat: Vîlcenau, Capotă, Bahan, Mînea, Roşca şi Mateoniu.  Handbaliştii făgărăşeni mai fac doar cîteva antreamente uşoare, de revenire în acest an după care echipa intră în vacanţă pînă la începutul lunii ianuarie. Primul joc oficial va avea loc pe data de 30 ianuarie. (Dragoş Bogdan)