Miercuri, 6 februarie, a avut loc o nouă etapă a Ligii Naţionale de handbal masculin. După înfrîngerea din etapa precedentă, cînd formaţia antrenată de Adrian Petrea a cedat în deplasare la Turda, handbaliştii făgărăşeni au evoluat acasă, contra formaţiei Dinamo Bucureşti. Campioana României  s-a impus destul de clar la Făgăraş la o diferenţă de cinci goluri, 24-19, după ce la pauză scorul era 12-10 pentru formaţia vizitatoare. Meciul a început echilibrat, CSM Făgăraş reuşind să se ridice la nivelul adversarului. Fără Vancea accidentat, CSM Făgăraş nu a găsit întotdeauna soluţii la linia de nouă metri. Portarul formaţiei făgărăşene a avut, din nou, intervenţii salvatoare, reuşind să menţină echilibrul pe tabela de marcaj. În repriza secundă valoarea lotului formaţiei vizitatoare s-a văzut iar oaspeţii s-au impus cu scorul de 24-19. Înainte cu trei minute de finalul partidei, pivotul Huta a lovit un adversar cu cotul  şi a fost eliminat de pe terenul de joc. Jucătorul lui Dinamo a părăsit terenul de joc plin de sînge. În etapa viitoare ce va avea loc miercuri, 13 februarie, CSM Făgăraş va juca în deplasare la Buzău, un meci foarte important pentru ambele formaţii. În acest moment handbaliştii făgărăşeni se află pe locul 10 în clasament cu 14 puncte.