Miercuri, 27 februarie, a avut loc o nouă etapă a Ligii Naţionale la handbal masculin când CSM Făgăraş a evoluat în deplasare pe terenul formaţiei Minaur Baia Mare. Se anunţa un meci interesant între două formaţii care, cel mai probabil se vor reîntâlni şi în play-out. La finalul unui joc disputat gazdele s-au impus cu scorul de 31-26 după ce la pauză cele două formaţii se aflau la egalitate 15-15. Prima repriză a fost echilibrată. CSM Făgăraş a făcut deplasarea la Baia Mare fără mai mulţi jucători de bază din cauza accidentărilor. În partea secundă pe fondul unor greşeli individuale la faza de construcţie,  Baia Mare a reuşit să se desprindă decisiv pe tabela de marcaj. Pe finalul întîlnirii CSM-ul nu a mai reuşit să reintre în meci şi astfel gazdele s-au impus la o diferenţă de cinci goluri, 31-26. CSM Făgăraş a început jocul în următoarea formaţie: Vîlceanu, Bejenariu, Popia, Ungureanu, Constantinescu, Huta, Turcu. Pe parcursul jocului au mai evoluat: Leordean, Ivanov, Ilie, Roşca. Principalii marcatori pentru CSM Făgăraş în acest joc au fost. Ungureanu-6 goluri, Popia 5 reuşite. Miercuri, 6 martie, CSM Făgăraş va juca acasă cu liderul HCDS Constanţa.