Handbaliştii de la CSM Făgăraş au susţinut primul meci din acest sezon din Liga Zimbrilor  marţi, 15 septembrie a.c., cu Dinamo. ,,Echipa noastră a început meciul curajos, menţinând scorul egal, 6 la 6, până în minutul 14. Dinamo a preluat iniţiativa, demonstrându-şi valoarea şi statutul de favorită la câştigarea campionatului şi a dus la diferenţa de scor în favoarea sa la 8 goluri în minutul 30, scor 17 la 9. În repriza secundă pe fondul schimbărilor efectuate de către antrenorul dinamoviştilor, băieţii noştri au preluat iniţiativa şi au redus diferenţa de scor la doar un gol, 21 la 22, în minutul 49. Din nou experienţa şi valoarea dinamoviştilor a făcut ca scorul să ajungă în final la 25: 29” a trasmis printr-un comunicat CSM Făgăraş.

Împotriva CSU Suceava

Echipa CSM Făgăraş va susţine al doilea meci astăzi, 16 septembrie a.c,  începând cu ora 15.40, împotriva echipei CSU Suceava. ,,Nou promovata în Liga Zimbrilor a prods surpriză în prima etapă, terminând la egalitate jocul disputat împotriva lui CSA Steaua Bucureşti, scor 24:24” a mai comunicat CSM Făgăraş.

Meciul va fi transmis pe pagina de facebook a FRH.