Sportivii făgărășeni pregătiți de antrenorii Ioan Rîmbeț, Ionel Novac și Cătălin Răduleț vor participa la Campionatul European de Karate, sistem S.K.I.F,  care se va desfășura în Olanda, în perioada 29-31 iulie a.c.

  • ,,Pentru acest campionat clubul nostru, ACS Azuma Dojo,  va participa cu următorii sportivi: Alin Răduleț, care va concura la probele de kata individual și kumite individual, kata echipe și kumite echipe cadeți 14-15 ani; Robert Fior pentru kumite individual și kumite echipe cadeți 14-15 ani, Raul Maier pentru kata individual, kumite individual, kata echipe U 14, Alexandru Chima pentru kata individual U 14 și Maria Stroia pentru kata și kumite individual U 14” a spus Cătălin Răduleț, antrenorul clubului ACS Azuma Dojo.

Secția de Karate a clubului municipal CSM Făgăraș va participa cu un lot de 15 sportivi.

  • ,,Avem doi sportivi pentru categoria U 12 (Under 12 ani), patru minicadeți, un cadet, patru juniori și patru seniori. Sportivii vor participa la probele kata individual, kata echipe și kumite echipe. Acești sportivi sunt pregătiți de antrenorii Ioan Rîmbeț și Ionel Novac. Menționăm aici faptul că Ionel Novac va participa la această competiție și ca arbitru internațional” a spus Ioan Rîmbeț, antrenorul clubului CSM Făgăraș.
  • ,,Sperăm într-un parcurs cât mai bun al sportivilor noștri la această competiție importantă, le doresc să țină ștafeta cât mai sus și să aducă cât mai multe medalii” a spus Sensei Gheorghe Țețu, Director Tehnic în cadrul S.K.I.F România. (Ștefan BOTORAN)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here