Şase sportivi din Victoria legitimaţi la CS Chimia, secţia de orientare, au participat în perioada 10 – 13 septembrie 2020 la ,,Campionat Naţional de Orientare în Alergare’’ desfăşurat în judeţul Neamţ. 210 sportivi au intrat în competiţie din 16 judeţe din ţară.  Regulamentul competiţiei a impus  concurenţilor   patru  probe:  proba de lungă distanţă, de medie distanţă, ştafetă şi sprint.

Medalii de aur şi argint

•  Diaconescu Constantin,   categoria 14 ani, s-a clasat pe locul I
  • Pop Diana Maria,   categoria 12 ani, a obţinut trei medalii, clasându-se  pe  locurile  II şi III.
  • Pascu Ana,  categoria 10 ani, a obţinut locurile I şi III
  • Stanea Antonia, categoria 12 ani,  a obţinut două medalii clasându-se de două ori pe locul III

,,La această competiţie am obţinut două medalii de aur, două de argint şi patru de bronz. Concursul a fost organizat pe categorii de vârstă şi sex. Mă bucur că am obţinut rezultate bune şi multe medalii’’ a spus Gheorghe Urdea antrenorul echipei de orientare de la CS Chimia.