Păcănele gratis noi

  1. Coins game cashback bonus fără depunere România: când marketingul întâlnește realitatea grea: Sosirea lui Jurgen Klopp la club în 2025 a început câțiva ani de succes pentru club, ducând la primul său titlu din Premier League.
  2. Depunere Revolut la casino online: când promisiunea de “gratis” se transformă în birou de taxe - Placa este împărțită în 5 role și 4 rânduri.
  3. Casino cu depunere și retragere Skrill: Realitatea crudă a bancurilor digitale: În plus față de cerințele de pariere pe care le-am acoperit deja mai sus, este important să înțelegem orice limită de timp, limite de depozit și jocuri eligibile.

Joc cazinou gratis

Sloturi cu câștig maxim 5000x: Realitatea rece a numerelor și a promisiunilor goale
Puteți face cunoștință cu regulile sale și puteți descoperi totul folosind modul demo al cazinoului online frank..
Jocuri online casino România: De ce “promisiunile gratuite” nu sunt altceva decât calcule reci
Comoditatea pe care a adus-o Quickfire a făcut ca și mai mulți operatori să ia în considerare jocurile de împrumut din catalogul Microgaming.
Peste este 4-0-1 în Padres ultimele 5 jocuri de vineri.

Spins gratuite cazinou fără depozit 2025

Sloturi cu RTP peste 98%: Realitatea sobră a câștigurilor care nu se înșală
Pentru aceasta am capturi de ecran (Vezi atașamentul).
Jocuri de noroc online Timișoara: De ce piața e plină de iluzii și promisiuni deșarte
Jucătorii de Blackjack vor găsi că se pot bucura, de asemenea, de mai multe tipuri de joc, cum ar fi Blackjack Live nelimitat.
Cele mai bune cazinouri cu depunere minima: Cum să nu cazi în capcana mini‑bonusurilor

Acasă De actualitate Foto și Video. Făgărașul gri, ,,orașul de 15 minute“: betoane, pavele, borduri,...

Foto și Video. Făgărașul gri, ,,orașul de 15 minute“: betoane, pavele, borduri, copacii sub lama drujbelor. Primarul PSD critică făgărășenii cu mai multe mașini, deși el are două, una pe ,,firma mamei“

0
1311

 

Mobilitatea urbană va transforma urbea veche de secole în betoane, borduri și pavele gri. Cu tonele ajung materialele de construcții în Făgăraș tocmai din China. Făcând slalom printre utilaje, străzi demolate, străzi cu sensuri unice puse peste noapte, trotuare distruse, parcări demolate, îi putem cânta ,,stăpânului bordurilor“, alias primarul PSD al urbei, legendarul cântec ,,Macarale/Râd în soare argintii/Macarale în zori de zi“.

Parcul, sub lama drujbelor

În parcul din centrul orașului copacii au stat sub puterea drujbelor și a utilajelor de demolare. S-au făcut una cu pământul alei, copaci, flori, bănci. Au mai rămas câțiva copaci în picioare, dar marți au fost și ei atacați sub pretextul ,,toaletării“. Remorci încărcate cu crengi au fost duse spre rampa ilegală de pe platforma chimică.

  • ,,Întrebați șefii, noi suntem doar muncitori, facem ce ne spun. Șefii stau la birou“ au spus muncitorii. ,,Stăm și ne uităm cum parcul unde ne întâlneam noi, pensionarii, socializam, dispare încet, încet. Ne-au scos băncile, copacii. Aici a fost un brad frumos, în celălalt capăt al parcului alt brad. I-au scos. Au lăsat un brad mai uscat, dar azi l-au scos și pe acela. Probabil vor tăia toți copacii și vor pune betoane și aici“ au spus dezamăgiți pensionarii care se aflau în parc asistând la munca muncitorilor.

Incompetență

În tot municipiul este haos.  Nimeni nu mai știe pe unde să circule, atât cu mașina cât și pe jos. Făgărășenii critică proiectele primăriei, acuzând că le-a creat un disconfort total.

  • ,,Se fac lucrări de slabă calitate, de mântuială, cu materiale proaste. Este o organizare proastă, făcută de nespecialiști. Este multă incompetență. Nu știm ce comisii sunt prin primărie, dar clar nu lucrează în favoarea noastră“ spun făgărășenii.

Calvarul făgărășenilor continuă

Oricum calvarul făgărășenilor nu se va încheia odată cu termenul de execuțe pevăzut în  proiectele de mobilitate, respectiv decembrie 2023, întrucât acest termen va fi cu siguranță depășit. Mă gândesc la vechea reclamă rămasă în mintea tuturor, dar o redau adaptată: ,,Dormiți liniștiți, lăcustă vodă (primarul) veghează!“. Întradevăr veghează la banii care se cheltuiesc în această perioadă pentru mobilitatea urbană și plata firmelor aduse din toată țara, unele acuzate de autorități ca ,,firme de tip cartel“ . Trei proiecte a câte 10 milioane de euro fiecare, plus împrumutul contractat de Primăria Făgăraș în valoare de 8 milioane de lei, care va fi plătit de cetățenii urbei, plus încasările bugetare, cele pe care făgărășenii le plătesc prin dările locale, taxe și impozite locale, peste 100 milioane de lei.

Primarul PSD nu mai vrea parcări în zona central din Făgăraș

Făgărașul va deveni și un oraș fără parcări, după ce primarul a acceptat aceste proiecte, respectiv ,,orașul de 15 minute“. Cu alte cuvinte, vor dispărea parcările din preajma DN1 (bulevardul ce traversează orașul), cele din centru, de la cetate făcând loc bicicletelor, pietonilor și autobuzelor de transport local.

  • ,,Cine este de vină că sunt familii care au câte 2,3,4 mașini. Când le-au cumpărat trebuia să se gândească unde le vor parca. Putem face parcări între blocuri dacă oamenii ne vor cere acest lucru“ a spus primarul în presa plătită.

Declarația lui vine după ce s-a lăudat că el are 2 mașini, una a lui, una pe firma care este pe numele mamei. (SIC!) Mașini netrecute în declarația de avere. ANI fă o plimbare pe la Făgăraș! Nu putem să nu ne amintim, de femeile cele mai bogate din România: mătușile și mamele politicienilor. Să ne trăiască atunci mătușa Tamara, mama Reli, mama Oara, mama Victoria și alte mame. Cum altfel decât pe banii publici! (Lucia BAKI)

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.